KARUN Tarihçesi ve İlkeler

Grup Tarihçesi

İlk KARUN şirketi, Türk ve Avrupa inşaat sektöründeki uzun yıllara dayanan birikimler üzerine bir Mühendislik ve Danışmanlık Şirketi olarak 3 Kasım 1989 tarihinde Ankara'da kurulmuştur.

Genel olarak inşaat makinaları satışı, satış sonrası teknik destek hizmetleri ve yedek parça ticareti şirketin ana çalışma konusunu oluşturur.

1990 yılından başlayarak yeni inşaat makina mümessilliklerinin alınması ile, KARUN istikrarlı biçimde genişlemiş ve uluslararası tanınmış bir distribütörlük ve danışmanlık şirketi durumuna gelmiştir.

Çeşitliliğin gerekli olduğunun tam bilincinde olarak, şirket yönetimi farklı çalışma alanlarına da yönelmiş, ancak uzmanlık alanlarına yakın konularda çalısmanın yararına inanarak, özellikle Zemin ve Sondaj Makinaları, Mobil Kreynler, Taşıma Sistemleri ve bu ekipmanların lojistik türevleri olan ekipmanlarla ilgili Mümessillik çerçevesinde uzmanlaşmayı ilke edinmiştir. Ayrıca, yine aynı uzmanlık alanından uzaklaşmadan, bu ürünlerle kullanılacak takım, parka, komponent ve ilgili ürün üretimi ve ihracatı KARUN çalışma alanının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Temel İlkeler

KARUN, kendi olanakları ve Ülke koşulları dahilinde, hizmet verdiği müşteriler ve ürünler için yüksek hizmet kalitesini ilke olarak benimsemiştir.

Bir Kurumun ancak çalıstırdığı elemanların kalitesi kadar iyi olabilecegi bir standart olarak kabul eden KARUN, iş gücünü nicelik olarak değil nitelik olarak arttırmak hedefi ile, her zaman en üst kalitede eleman bulundurmayı göz önüne almıs, büyük çoğunluğu mühendislerden oluşan nitelikli kadrosunu sürekli olarak hizmet içi sürekli eğitimlerle güçlendirme yoluna gitmektedir.

KARUN, temel anlayış ve deneyimlerine dayanarak, çok hızlı bir büyüme yaklaşımı yerine daha temkinli, yavaş fakat emin adımlarla şirketi daha uzun bir zaman içinde büyütme politikası izlemiştir.

KARUN, mükemmeliyeti arama, ülke içi ve uluslararası alandaki güçlü ilişkileri, genç ve dinamik elemanlarının yüksek düzeyli başarılı çalışmaları ile, birinci sınıf Mümessillik hizmeti vererek, kendi alanında lider konumunu sürdürme hedefinden vazgeçmeyecektir.